Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Kontakty

Radek Balaš - chytrestoly.cz
Hlavní 1377 Frýdlant n.O
739 11
tel: +420 777 158 532
info(a)chytrestoly.cz
Provozovna: Hlavní 69
V areálu Strojferr Frýdlant n.O

 

 

Jsme tam, kde jste vy

youtube
facebook
google+

Poradenský servis » Italská břidlice
Odkud pochází břidlicové desky?

 

 

Kulečníkové břidlicové desky pochází ze sedimentárních hornin pod zemským povrchem. Břidlice je organický kámen s vysokým obsahem uhlíku, vápníku a jemnozrnné slídy (křemene).

 

Různé formy břidlice vhodné pro kulečníkové stoly se nachází po celém světě, ale její minerální vlastnosti se velmi liší od místa k místu. Opravdu vhodných míst však není mnoho. Břidlice vhodná pro kulečníkovou hru musí být jemnozrnná, pružná a musí mít nízkou tendenci absorbovat vlhkost. Je hodně vzácné najít břidlicové ložisko s přesnými minerálními vlastnostmi potřebnými pro kulečníkovou hru. Mezi nejlepšími místy na světě vhodné pro těžbu surové břidlice patří tradičně Itálie. V poslední době se ukazují jako vhodná ložiska i Brazílii nebo v Číně.

 

Spolehlivé a hodnotné stoly jsou s italskou břidlicí - kritérium pro znamenitost a kvalitu. Italská břidlice od "EUROSLATE S.R.L." je nesrovnatelná ve své kvalitě a fyzikální charakteristice. Její pevnost, váha, elastičnost jsou bezpříkladné s jakýmkoliv známým kamenným výrobkem nebo umělou náhražkou. Proto naše břidlice kterou používáme při výrobě kulečníkových stolů pochází z nejlepších a nejspolehlivějších břidlicových dolů na světě. Její kvalitní výběr již v samém dole a zpracování na výrobní lince zajišťuje předpoklady pro výrobu kvalitního kulečníkového stolu. Italská břidlice je známá, přijatá a požadovaná po celém světě jako standard skvělosti pro povrch biliardových, karambolových, snookerových a pyramidových stolů.

 

Na naše kulečníkové stoly používáme certifikované břidlice italského výrobce Euroslate s.r.l. Historie této rodinné firmy sahá až do roku 1890. Za své více než 120 leté období výroby a prodeje se vyšplhali na světovou špičku a dodávají břidlice všem světovým výrobcům kulečníkových stolů. Mezi největší výrobce kulečníkových stolů na světě patří americký gigant Brunswick , který používá na své stoly tyto certifikované Italské břidlice.

 

My logicky těžíme z této tradice, dlouhodobé spolupráce a precizní výroby. Každý blok břidlice, který jde do výroby je pečlivě kontrolován špičkovým pracovníkem firmy Euroslate s.r.l.  Výroba poté probíhá na automatické lince, řízené počítači, kde každou důležitou operaci navíc kontroluje trénované oko italského pracovníka.

 

Břidlice jako taková je jediný schválený materiál evropských a světových kulečníkových organizací ČMBS, CEB, EPBF.

 

Jsme schopni obsloužit Vaše požadavky i na netradiční rozměry. Zajišťujeme poradenství, kompletní servis a dodáme vám tu správnou desku na váš kulečník - Italskou břidlici bez kompromisů.

 

 

 

Jak vlastně probíhá výroba břidlicových desek na kulečník? Videoukázka :